Tűzgyújtási tilalom? Tűzgyújtási tilalom!
2026. június 23. 07:47
Négy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei helyszínen oltottak szabadtéri tüzet a tűzoltók hétfőn. Tiszalökön, a Tulipán utcánál fél hektáron égett száraz fű és szemét. A település Nefelejcs utcájánál ezer négyzetméteren, Tiszakanyáron húsz, Nyírbátornál harminc négyzetméteren lángolt a vegetáció. A helyszíneken a tiszavasvári önkormányzati, valamint a kisvárdai és nyírbátori hivatásos tűzoltók oltották el a szabadtéri tüzeket.
A szabadtéri tüzek 99 százaléka emberi tevékenységre vezethető vissza. Sokszor gondatlanság vagy éppen szándékosság miatt tombolnak a lángok, amelyek a természetet, ingatlanokat, emberi életeket is veszélyeztethetnek. Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében újra tűzgyújtási tilalom van.
Saját kertünkben grillezni / bográcsozni / szalonnát sütni továbbra is lehet, a tüzet azonban soha ne hagyjuk felügyelet nélkül!
Hétfőn műszaki mentések is történtek térségünkben:
Árokba borult egy személygépkocsi hétfő kora délután Nyíregyháza térségében, a 338-as út 8-as kilométerszelvényénél. A nyíregyházi hivatásos tűzoltók áramtalanították az autót.
Lehasadt faág képezett félpályás útzárat Piricsén, a Táncsics utcában. Az ágat a nyírbátori hivatásos tűzoltók távolították el. A fehérgyarmati hivatásos tűzoltók pedig úttestre dőlt nagy méretű fát távolítottak el Kispalád és Magosliget között.