Gyakorlatoztak a mentőszervezetek

2026. június 25. 10:28

Az elmúlt napokban több mentőszervezet alapvető vízkár-elhárítási tevékenységre újította meg nemzeti minősítését.

Gyakorlat

Tizenhat település

A szakolyi települési önkéntes mentőszervezet újraminősítő gyakorlatát június 16-án tartották. 

Kemecsén, a Lónyay-főcsatorna mentén június 18-án hat település (Kemecse, Nyírtura, Demecser, Nyírbogdány, Vasmegyer, Kótaj) mentőszervezetének tagjai gyakorlatoztak. 

Nagykálló-Harangodon június 24-én kilenc település (Nagykálló, Apagy, Balkány, Geszteréd, Kállósemjén, Nagycserkesz, Kálmánháza, Nyírtelek, Újfehértó) mentőszervezetei gyakorlatoztak.

Az elméleti felkészítést követően gyakorlati feladatokat hajtottak végre a mentőszervezet tagjai. Vízelvezető árkot tisztítottak, valamint nyúlgát, bordás megtámasztás és buzgár ellennyomó medence építését, hullámverés elleni fóliázást, meglévő gát vízzáróvá tételét és szivattyúzást is gyakoroltak. 

 

A minősítő bizottságok megfelelőre értékelték a gyakorlatokat, így a mentőszervezetek az alapvető vízkár-elhárítási szakterületi minősítésüket újították meg.

 

Fotó: Deák Lászlóné tű. alezredes (Nyíregyházi Katasztrófavédelmi Kirendeltség), Szabó Mónika tű. százados (Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság), Szakoly Község Önkormányzata